
Apiinhalacja - inhalacja powietrzem z ula pszczelego
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Kupon na godzinę Apiinhalacji
Kupon na godzinę Apiinhalacji dla 1 osoby, do zrealizowania na terenie pasieki Pachniczówka w Grębkowie.
Możliwy do wykorzystania od początku kwietnia do połowy września, w roku bieżącym lub w następnym.
Kupon można przekazać znajomym, np. kupić w prezencie dla bliskich osób.
Na miejscu jest możliwość dokupienia dodatkowego czasu.
Termin przyjazdu i zrealizowania kuponu jest ustalany telefonicznie wspólnie z organizatorem - właścicielem pasieki.
Numer telefonu: 511-710-243
APIINHALACJA nie ma ograniczeń wiekowych!
Aby zakupić samą apiinhalację, na etapie koszyka wybierz dostawę 'Odbiór osobisty' i płatność 'Gotówką'. Wtedy system nie doliczy opłat za przesyłkę.
Po zakupie otrzymasz dodatkową wiadomość email z linkiem do wygenerowania numerów kuponów.
Te numery przedstawisz na miejscu przed skorzystaniem z pawilonu do apiinhalacji.
Apiinhalacja
Terapia dźwiękiem i powietrzem z ula pszczelego Pachniczówki
Apiinhalacja, czyli inhalacja pszczelim powietrzem, to terapia oddechowa, w której wykorzystywane jest powietrze z ula pszczelego. Powietrze to jest bogate w mikrocząsteczki propolisu, pyłku kwiatowego, wosku pszczół oraz innych naturalnych składników uwalnianych podczas odparowania wody z nektaru, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka.
Inhalacja pszczelim powietrzem przyczynia się do oczyszczenia dróg oddechowych i ułatwia ich funkcjonowanie. Działa rozszerzająco na oskrzela, co może być szczególnie korzystne dla osób z astmą, alergiami lub innymi schorzeniami dróg oddechowych.
Za zdrowotne działanie powietrza ulowego odpowiedzialne są substancje lotne z parującego nektaru. Te substancje to m.in. związki eteryczne i feromony. To one są szczególnie korzystne.
Propolis z kolei gwarantuje, że powietrze ulowe jest wolne od patogenów. Ma działanie antybakteryjne i antywirusowe. Stymuluje również układ immunologiczny, co pomaga organizmowi zwalczać infekcje i stanowi naturalną formę ochrony przed chorobami.
Wiele składników w powietrzu pszczelim ma działanie przeciwzapalne, np. flawonoidy zawarte w propolisie. Inhalacja tym powietrzem może pomóc w redukcji stanów zapalnych w organizmie.
Apiinhalację zaleca się przy chorobach układu oddechowego, chronicznych bólach głowy, stanach depresyjnych, alergiach, bezsenności, ciągłym zmęczeniu, chorobach reumatycznych i serca.
Również osobom, które cierpią na choroby układu nerwowego: nerwice, bezsenność, syndrom ciągłego zmęczenia czy stres.
W pawilonie, pod ławkami znajdują się ule pszczele. W środku, ule są oddzielone specjalną siatką. Otwierane są z zewnątrz pawilonu, więc jest on całkowicie bezpieczny.
Powietrze w pawilonie do apiterapii jest pozbawione bakterii, wirusów i grzybów chorobotwórczych.
Z kolei wibracje, które powstają, a których człowiek tak naprawdę nie odczuwa, mają korzystny wpływ na stan ogólny organizmu i na tempo przemiany materii.
Już po kwadransie wpadamy w stan relaksu.
Nektar z kwiatów, który pszczoły przynoszą do ula, składa się aż z 80% wody. Aby z niego powstał miód potrzeba dużo czasu i pracy pszczół, które odparowują nektar aż do zawartości wody mniejszej niż 20%.
To właśnie ta woda w postaci pary unosi w górę związki eteryczne oraz substancje lotne z nektaru i propolisu, ten fakt wykorzystywany jest w apiinhalacji.
W apiterapii, jak w kazdej naturalnej metodzie, ważna jest systematyczność.
Zalecamy 5 do 10 terapii w sezonie (okres od kwietnia do połowy września).
Apiinhalacja to doskonały sposób na odbudowę organizmu oraz uzyskanie wewnętrznego spokoju. To również doskonała regeneracja po covidzie!
Wdychanie czystego, naturalnego powietrza ulowego i wsłuchanie się w dźwięk pszczół, pomaga w redukcji stresu, zmęczenia i napięcia. Dodatkowo, zapach propolisu i pyłku kwiatowego stymuluje zmysły i poprawiać nastrój.
W pasiece Pachniczówka oferujemy specjalny pawilon do apiinhalacji, zapewniający komfort i bezpieczeństwo podczas tego zabiegu. Twoja wizyta będzie relaksującym i zdrowotnym doświadczeniem.
Dołącz do naszego grona zadowolonych klientów, którzy odkryli dobroczynne działanie pszczelego powietrza.
Zapraszamy do Pachniczówki! :)
Powietrze Ulowe
Powietrze z ula pszczelego jest przyjemne, ale wykorzystywanie go do działań zdrowotnych i profilaktycznych, w szczególności do wsparcia układu oddechowego człowieka, może wydawać się dziwne i nienaturalne.
Powietrze wydostające się z ula jest przepełnione związkami aromatycznymi propolisu, który wyściela ścianki ula oraz „oparami” nektaru podczas produkcji miodu.
Można przytoczyć badania potwierdzające zdrowotny wpływ takich inhalacji. Jest ich sporo, choć przyznać należy, że zdominowana przez koncerny farmaceutyczne medycyna i reprezentujące ją ośrodki badawcze, niechętnie potwierdzają skuteczność tzw. domowych sposobów.
Pszczelarze są długowieczni
Spróbujmy więc przeanalizować zagadnienie od strony wiedzy ludowej i doświadczeń osób z najbliższego otoczenia:
Chyba nie napotka sprzeciwu stwierdzenie, że pszczelarze są długowieczni - to znany i powszechnie uznany fakt. Przyczyn można upatrywać w zdrowym trybie życia na świeżym powietrzu oraz regularnemu spożywaniu produktów pszczelich. Pogląd ten ukształtował się na przestrzeni wieków. Warte podkreślenia jest, że wśród wspólnot o zbliżonych do siebie warunkach życia pszczelarze wyróżniali się dłuższym żywotem niż średnia w ich społeczeństwie.
Nie zmienia tego nawet fakt powszechnego wśród pszczelarzy nałogu palenia fajki i właśnie ten fakt jest szczególnie interesujący pod kątem skuteczności Apiinhalacji.
Dlaczego pszczelarze palili fajkę?
To proste. Celem ułatwienia pracy przy pszczołach stosowano dym, który „łagodził” gotowość owadów do żądlenia. Stosowano różne techniki odymiania, ale popularnością cieszyła się właśnie fajka, którą podczas palenia można było dymić do gniazda uzyskując pożądany efekt, jednocześnie posiadając wolne ręce. Popularność tego rozwiązania potwierdzają stare zdjęcia oraz muzealne wersje kapeluszy pszczelarskich ze specjalnym otworem na wysokości ust na cybuch fajki.
Jakim więc sposobem nagminnie palący pszczelarze mogli zasłużyć sobie na miano długowiecznych i cieszących się sprawnością fizyczną członków społeczności? Odpowiedzi należy szukać właśnie w inhalacji powietrzem ulowym.
Stara literatura branżowa o leczniczym działaniu produktów ulowych dowodzi, że kilkanaście minut oddychania powietrzem ulowym może zregenerować płuca po rocznym paleniu. Z własnego doświadczenia mogę przywołać jedynie postać mojego ojca, który przez wiele lat palił średnio 2 paczki dziennie i mimo wieku emerytalnego jest silnym i sprawnym mężczyzną o doskonale funkcjonującym układzie oddechowym.
Uznaję więc książkową wiedzę za zweryfikowaną, pomimo że współcześnie jest kontrowersyjne prawnie twierdzić, że miód i produkty pszczele leczą (choć kiedyś była to powszechna wiedza)
Co daje apiinhalacja powietrzem ulowym?
Wspomniana już aromaterapia związkami lotnymi z nektaru i propolisu, których wpływ na górne drogi oddechowe jest nie do przecenienia. Na stronie Łysonia, czołowego dystrybutora sprzętu pszczelarskiego znajdziemy artykuł o zbawiennym działaniu powietrza ulowego.
Wylicza się w nim takie korzyści jak poprawę jakości snu oraz wzrost sił witalnych przy chronicznym zmęczeniu. Zabiegi zalecane są w dolegliwościach pozawałowych, zadyszce, dusznościach, a nawet po infekcji Covid-19.
Powietrze ulowe jest zjonizowane i aseptyczne, wolne od patogenów (bakterii chorobotwórczych, wirusów czy grzybów), a przebywanie w środowisku rodziny pszczelej poprawia krążenie, skutecznie zwalcza dolegliwości związane z astmą, trądzikiem, niweluje uczulenia czy stany nerwowe.
Boję się pszczół. Czy mogę skorzystać z apiinhalacji?
Specjalna konstrukcja pawilonu do Api-Inhalacji gwarantuje bezpieczeństwo odwiedzających. Pszczoły nie mają dostępu do wnętrza pawilonu - inaczej niż powietrze z ich uli oraz bzyczenie owadów :)
Jest to zabieg adresowany również do dzieci. Udział w apiinhalacji wzbudza w nich zainteresowanie naturą i sympatię do zwierząt. Pomaga też pozbyć się lęku przed owadami.
Dźwięk pszczół pomaga ukoić nerwy
To właśnie dźwięk pracujących pszczół ma zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Hindusi wierzą, że oddziałuje bezpośrednio na ośrodek wewnętrznej równowagi. Dźwięk ten jest uspokajający i odprężający. Jest to muzyka natury i nie ma w tym przesady. Pszczoły bzyczą bowiem w częstotliwości 432Hz, co jest naturalną częstotliwością ziemi. Ciało ludzkie również powinno wibrować w tej częstotliwości, niestety wszechobecne fale komórkowe, pole elektromagnetyczne czy wi-fi, powodują przestrojenie naszych organizmów na wyższe częstotliwości, co coraz częściej jest uważane za czynnik chorobotwórczy. Przebywanie w pobliżu rodzin pszczelich nie tylko wspiera układ oddechowy, lecz również pomaga zsynchronizować organizm ludzki z energią natury, co prowadzi do poprawy Twojego zdrowia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego.
Ile czasu trzeba spędzić pawilonie do inhalacji?
Wszystko, co zostało dotychczas powiedziane o zbawiennym wpływie Api-Inhalacji na człowieka jest prawdą, co nie zmienia jednak faktu, że dopiero godzina spędzona w pawilonie do Apiinhalacji pozwoli Ci poczuć i zrozumieć magię i ozdrowieńczą siłę tego, „najsłabszego” przecież produktu, jaki oferują nam pszczoły!
Pamiętaj: zaleca się od 5 do 10 wizyt w pawilonie w ciągu sezonu.
Jeżeli nie wiesz jeszcze, gdzie dokładnie znajduje się Pachniczówka, to obejrzyj tę mapę Google.
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
WAŻNE:
Każda paczka jest ubezpieczona. W obecności kuriera otwórz przesyłkę. Jeśli produkty są uszkodzone, spisz razem z kurierem protokół szkody z datą doręczenia przesyłki.

Ubezpieczona paczka

14 dni na zwrot

Darmowa dostawa od 300zł