W dniach 22-28 kwietnia

Truteń Adrian leci odbyć służbę wojskową,
dlatego wysyłka zamówień może (ale nie musi) być
opóźniona o 1-2 dni

Apiinhalacja - inhalacja powietrzem z ula pszczelego (wkrótce dostępne)

Dostępność: brak towaru
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do ulubionych

Opis

Kupon na godzinę Apiinhalacji

Kupon na godzinę Apiinhalacji dla 2 osób, do zrealizowania na terenie pasieki Pachniczówka w Grębkowie.

Możliwy do wykorzystania od początku maja do końca sierpnia, w roku bieżącym lub w następnym.

Kupon można przekazać znajomym, np. kupić w prezencie dla bliskich osób.

Pawilon do apiinhalacji jest rezerwowany na wyłączność - nikt inny nie będzie z niego korzystać.

Jest możliwość dokupienia dodatkowego czasu.

Termin przyjazdu i zrealizowania kuponu jest ustalany wspólnie z organizatorem - właścicielem pasieki.

 


 

Apiinhalacja

Terapia dźwiękiem i powietrzem z ula pszczelego Pachniczówki 

Apiinhalacja, czyli inhalacja pszczelim powietrzem, to terapia oddechowa, w której wykorzystywane jest powietrze z ula pszczelego. Powietrze to jest bogate w mikrocząsteczki propolisu, pyłku kwiatowego, wosku pszczół oraz innych naturalnych składników, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka.

Inhalacja pszczelim powietrzem przyczynia się do oczyszczenia dróg oddechowych i ułatwia ich funkcjonowanie. Działa rozszerzająco na oskrzela, co może być szczególnie korzystne dla osób z astmą, alergiami lub innymi schorzeniami dróg oddechowych.

Za zdrowotne działanie powietrza ulowego odpowiedzialne są substancje lotne z parującego nektaru. Te substancje to m.in. związki eteryczne i feromony. To one są szczególnie korzystne.

Propolis z kolei gwarantuje, że powietrze ulowe jest wolne od patogenów. Ma działanie antybakteryjne i antywirusowe. Stymuluje również układ immunologiczny, co pomaga organizmowi zwalczać infekcje i stanowi naturalną formę ochrony przed chorobami.

Wiele składników w powietrzu pszczelim ma działanie przeciwzapalne, np. flawonoidy zawarte w propolisie. Inhalacja tym powietrzem może pomóc w redukcji stanów zapalnych w organizmie.
 
 
 
Apiinhalację zaleca się przy chorobach układu oddechowego, chronicznych bólach głowy, stanach depresyjnych, alergiach, bezsenności, ciągłym zmęczeniu, chorobach reumatycznych i serca.
Również osobom, które cierpią na choroby układu nerwowego: nerwice, bezsenność, syndrom ciągłego zmęczenia czy stres.

Przeciwskazaniem są stany gorączkowe, zaawansowana miażdżyca, zapalenie żył, kamica nerkowa, nowotwory złośliwe, rozrusznik serca czy alergia na produkty pszczele.

W pawilonie, pod ławkami znajdują się ule pszczele. W środku, ule są oddzielone specjalną siatką. Otwierane są z zewnątrz pawilonu, więc jest on całkowicie bezpieczny.

Powietrze w pawilonie do apiterapii jest pozbawione bakterii, wirusów i grzybów chorobotwórczych.
Z kolei wibracje, które powstają, a których człowiek tak naprawdę nie odczuwa, mają korzystny wpływ na stan ogólny organizmu i na tempo przemiany materii.
Już po kwadransie wpadamy w stan relaksu.

Nektar z kwiatów, który pszczoły przynoszą do ula, składa się aż z 80% wody. Aby z niego powstał miód potrzeba dużo czasu i pracy pszczół, które odparowują nektar aż do zawartości wody mniejszej niż 20%.

To właśnie ta woda w postaci pary unosi w górę związki eteryczne oraz substancje lotne z nektaru i propolisu, ten fakt wykorzystywany jest w apiinhalacji.


W apiterapii, jak w kazdej naturalnej medycynie, ważna jest systematyczność.
Zalecamy 5 do 10 terapii w sezonie.

Apiinhalacja to doskonały sposób na rewitalizację organizmu oraz uzyskanie wewnętrznego spokoju. To również doskonała regeneracja po covidzie!

 

Wdychanie czystego, naturalnego powietrza i wsłuchanie się w dźwięk pszczół, pomaga w redukcji stresu, zmęczenia i napięcia. Dodatkowo, zapach propolisu i pyłku kwiatowego stymuluje zmysły i poprawiać nastrój.

 

W pasiece Pachniczówka oferujemy specjalny pawilon do apiinhalacji, zapewniający komfort i bezpieczeństwo podczas tego zabiegu. Twoja wizyta będzie relaksującym i zdrowotnym doświadczeniem.

 

Dołącz do naszego grona zadowolonych klientów, którzy odkryli dobroczynne działanie pszczelego powietrza. 

Zapraszamy do Pachniczówki!  :)

 

 


 

Powietrze Ulowe

Powietrze z ula pszczelego jest przyjemne, ale wykorzystywanie go do działań zdrowotnych i profilaktycznych, w szczególności do wsparcia układu oddechowego człowieka, może wydawać się dziwne i nienaturalne.

Powietrze wydostające się z ula jest przepełnione związkami aromatycznymi propolisu, który wyściela ścianki ula oraz „oparami” nektaru podczas produkcji miodu.

Można przytoczyć badania potwierdzające zdrowotny wpływ takich inhalacji. Jest ich sporo, choć przyznać należy, że zdominowana przez koncerny farmaceutyczne medycyna i reprezentujące ją ośrodki badawcze, niechętnie potwierdzają skuteczność tzw. domowych sposobów.

 

Pszczelarze są długowieczni

Spróbujmy więc przeanalizować zagadnienie od strony wiedzy ludowej i doświadczeń osób z najbliższego otoczenia:

Chyba nie napotka sprzeciwu stwierdzenie, że pszczelarze są długowieczni - to znany i powszechnie uznany fakt. Przyczyn można upatrywać w zdrowym trybie życia na świeżym powietrzu oraz regularnemu spożywaniu produktów pszczelich. Pogląd ten ukształtował się na przestrzeni wieków. Warte podkreślenia jest, że wśród wspólnot o zbliżonych do siebie warunkach życia pszczelarze wyróżniali się dłuższym żywotem niż średnia w ich społeczeństwie.

Nie zmienia tego nawet fakt powszechnego wśród pszczelarzy nałogu palenia fajki i właśnie ten fakt jest szczególnie interesujący pod kątem skuteczności Api-Inhalacji.

 

Dlaczego pszczelarze palą fajkę?

To proste. Celem ułatwienia pracy przy pszczołach stosowano dym, który „łagodził” gotowość owadów do żądlenia. Stosowano różne techniki odymiania, ale popularnością cieszyła się właśnie fajka, którą podczas palenia można było dymić do gniazda uzyskując pożądany efekt, jednocześnie posiadając wolne ręce. Popularność tego rozwiązania potwierdzają stare zdjęcia oraz muzealne wersje kapeluszy pszczelarskich ze specjalnym otworem na wysokości ust na cybuch fajki.

Jakim więc sposobem nagminnie palący pszczelarze mogli zasłużyć sobie na miano długowiecznych i cieszących się sprawnością fizyczną członków społeczności? Odpowiedzi należy szukać właśnie w inhalacji powietrzem ulowym.

Stara literatura branżowa o leczniczym działaniu produktów ulowych dowodzi, że kilkanaście minut oddychania powietrzem ulowym może zregenerować płuca po rocznym paleniu. Z własnego doświadczenia mogę przywołać jedynie postać mojego ojca, który przez wiele lat palił średnio 2 paczki dziennie i mimo wieku emerytalnego jest silnym i sprawnym mężczyzną o doskonale funkcjonującym układzie oddechowym.

Uznaję więc książkową wiedzę za zweryfikowaną, pomimo że współcześnie jest kontrowersyjne prawnie twierdzić, że miód i produkty pszczele leczą (choć kiedyś była to powszechna wiedza)

 

Co daje apiinhalacja powietrzem ulowym?

Wspomniana już aromaterapia związkami lotnymi z nektaru i propolisu, których wpływ na górne drogi oddechowe jest nie do przecenienia. Na stronie Łysonia, czołowego dystrybutora sprzętu pszczelarskiego znajdziemy artykuł o zbawiennym działaniu powietrza ulowego.

Wylicza się w nim takie korzyści jak poprawę jakości snu oraz wzrost sił witalnych przy chronicznym zmęczeniu. Zabiegi zalecane są w dolegliwościach pozawałowych, zadyszce, dusznościach, a nawet po infekcji Covid-19.

Powietrze ulowe jest zjonizowane i aseptyczne, wolne od patogenów (bakterii chorobotwórczych, wirusów czy grzybów), a przebywanie w środowisku rodziny pszczelej poprawia krążenie, skutecznie zwalcza dolegliwości związane z astmą, trądzikiem, niweluje uczulenia czy stany nerwowe.

 

Boję się pszczół. Czy mogę skorzystać z apiinhalacji?

Specjalna konstrukcja pawilonu do Api-Inhalacji gwarantuje bezpieczeństwo odwiedzających. Pszczoły nie mają dostępu do wnętrza pawilonu - inaczej niż powietrze z ich uli oraz bzyczenie owadów :).

 

Dźwięk pszczół pomaga ukoić nerwy

To właśnie dźwięk pracujących pszczół ma zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Hindusi wierzą, że oddziałuje bezpośrednio na ośrodek wewnętrznej równowagi. Dźwięk ten jest uspokajający i odprężający. Jest to muzyka natury i nie ma w tym przesady. Pszczoły bzyczą bowiem w częstotliwości 432Hz, co jest naturalną częstotliwością ziemi. Ciało ludzkie również powinno wibrować w tej częstotliwości, niestety wszechobecne fale komórkowe, pole elektromagnetyczne czy wi-fi, powodują przestrojenie naszych organizmów na wyższe częstotliwości, co coraz częściej jest uważane za czynnik chorobotwórczy. Przebywanie w pobliżu rodzin pszczelich nie tylko wspiera układ oddechowy, lecz również pomaga zsynchronizować organizm ludzki z energią natury, co prowadzi do poprawy zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej.

 

Ile czasu trzeba spędzić pawilonie do inhalacji?

Wszystko, co zostało dotychczas powiedziane o zbawiennym wpływie Api-Inhalacji na człowieka jest prawdą, co nie zmienia jednak faktu, że dopiero godzina spędzona w pawilonie do Api-Inhalacji pozwoli Ci poczuć i zrozumieć magię i ozdrowieńczą siłę tego, „najsłabszego” przecież produktu, jaki oferują nam pszczoły!

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Zamówienie o wartości <280zł:
20,00 zł
Pozostałe zamówiena:
0,00 zł
Przy platności za pobraniem:
+5,00 zł

WAŻNE:
Każda paczka jest ubezpieczona. W obecności kuriera otwórz przesyłkę. Jeśli produkty są uszkodzone, spisz razem z kurierem protokół szkody z datą doręczenia przesyłki.

Ubezpieczona paczka

14 dni na zwrot

Darmowa dostawa od 280zł

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl