Cukrzyca a miód - 27 czerwca Światowym Dniem Walki z Cukrzycą 0
Cukrzyca a miód - 27 czerwca Śiwatowym Dniem Walki z Cukrzycą

Dnia 27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Nawet jeśli temat cukrzycy Ciebie nie dotyczy, chcę żebyś wiedział, że w każdej chwili może zacząć dotyczyć Ciebie lub Twoich bliskich. W artykule opisałem relacje pomiędzy miodem a cukrzycą.

 

Skąd się bierze cukrzyca?

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, ale nie znam źródeł literatury, które definiują cukrzycę jako chorobę wrodzoną lub dziedziczną. Dzieci nie rodzą się z cukrzycą. Jeśli masz w rodzinie chorych na cukrzycę, warto zwrócić uwagę na zawartość ich lodówki i codzienne czynności. Jeśli po rodzicach odziedziczysz złe nawyki żywieniowe, bardzo prawdopodobne jest, że będziesz chorować na te same choroby. Wspominałem o tym już w artykule „Choroby spowodowane złą dietą”. Tryb życia, środowisko i odżywianie mają wpływ na powstawanie wielu chorób, nie tylko cukrzycy

 

Co może pomóc w zapobieganiu cukrzycy?

Kurkuma i imbir w miodzie - korzystne działanie obniżające poziom cukru we krwi może mieć kurkumina, aktywny składnik kurkumy. Jedno z badań naukowych z 2009 roku wykazało, że kurkumina, jest 400 razy silniejsza niż metformina – znany lek na cukrzycę. Kurkumę z miodem  znajdziesz tutaj: kurkuma i imbir w miodzie 

Cynamon w miodzie - cynamon poprawia wrażliwość komórek na insulinę i pomaga obniżać poziom cukru w organizmie. Dowodzi temu coraz więcej badań. Pomaga również w walce z cholesterolem – jednym z głównych motorów powstawania cukrzycy. Cynamon w miodzie znajdziesz tutaj: cynamon w miodzie

 

Czy cukrzyk / diabetyk może jeść miód?

Miód zawiera cukry proste, glukozę i fruktozę, które są dla człowieka bardzo łatwo przyswajalne. Indeks glikemiczny miodu mieści się w granicach od 60 do 80. Wartości energetyczne poszczególnych miodów są różne, zazwyczaj ok. 300kcal na 100g miodu. Natomiast biały cukier ma indeks glikemiczny 100 i wartość energetyczną 387kcal, czyli 25-30% więcej. Niektóre typy cukrzycy tolerują miód naturalny, np. cukrzyca typu II, insulinoniezależna. Warto wybrać miód zawierający dużo fruktozy, np. lipowy, wrzosowy, akacjowy. Również miód gryczany może okazać się bezpieczny. Piszę „okazać się”, bowiem sam wiesz najlepiej  jaki jest Twój typ cukrzycy, jak Twój organizm reaguje na każdą ilość węglowodanów, jakie masz objawy oraz wiesz jak jest ustabilizowana Twoja cukrzyca. Nie wolno przesadzić z ilością spożywanego miodu, a najlepiej spożywać w wersji z cynamonem lub z kurkumą, które pomagają w ustabilizowaniu poziomu cukru.

 

Stąd powstała moja myśl, którą chcę się z Tobą podzielić:
zwróć uwagę na zawartość swojej lodówki i swojego barku ze słodkościami. Umieść tam produkty naturalne, które organizm będzie łatwo przyswajać.

Wielu Miodożerców przyznało mi, że jedząc codziennie miód przestali zajadać się słodyczami. Niektórzy przyznali też, że łatwiej wstaje się z łóżka bo mają więcej siły i energii już po przebudzeniu.

Nie wierzysz? Naturalny miód nie szkodzi Twojemu zdrowiu, więc nie masz nic do stracenia. Masz natomiast szansę zapobiec wielu chorobom i dolegliwościom, m.in. cukrzycy, wprowadzając naturalne produkty do swojej diety.

Listę produktów pszczelich ułożone według  zwalczanych dolegliwości znajdziesz na stronie "Właściwości lecznicze miodu" 

 

Życzę zdrowia i słodkiego uśmiechu
Adrian – truteń słodki jak miód :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl