do kasy suma: 0,00 zł

Jak zrobić propolis? Najczęściej popełniane błędy 0
Jak zrobić propolis? Najczęściej popełniane błędy

Jednym z lekarstw często przygotowywanych w domu jest nalewka propolisowa. Specyfik powstaje z alkoholowego wyciągu kitu pszczelego i jest to najskuteczniejszy domowy strażnik naszego zdrowia. Jak zrobić nalewkę propolisową? W poniższym artykule wskazuję najczęściej popełniane błędy:

Jak zrobić nalewkę propolisową?

Błąd 1: Moc alkoholu – jaki alkohol do nalewki propolisowej?

Wiele osób wychodzi z założenia, że mocniej znaczy lepiej. Nic bardziej mylnego. Alkohol do nalewki propolisowej musi być też odpowiedniej jakości. Nie polecam więc żadnych domowych specjałów, czy produktów niewiadomego pochodzenia, bowiem mogą zawierać alkohole ciężkie pozostałe z niewłaściwych procesów destylacji. Jednak podstawowym błędem jest moc alkoholu. Do prawidłowego przygotowania nalewki propolisowej stosuj spirytus nalewkarski o mocy poniżej 75%.

                                                                                                     

Błąd 2: Stężenie propolisu – jakie proporcje w nalewce propolisowej

Często rozmawiając z klientami słyszę słowa: ”Proszę Pana, to jest za słabe. Ja to robię tyle i tyle…”  Często są to nalewki o stężeniu propolisu rzędu 20-30%. Pamiętaj, co powiedział Paracelsus – ojciec medycyny nowożytnej: „O tym, czy dana substancja jest lekiem, czy trucizną, często decyduje dawka, w jakiej jej użyto”

W aptekach zwykle spotykamy roztwory o zawartości propolisu od 3% do 7%. Nalewka propolisowa Pachniczówki zawiera 10% propolisu wagowo. Jest to więc mocny wyciąg, lecz takie stężenie jest niezbędne w stosowaniu nalewki propolisowej na odbudowę stawów. Informacje o tej kuracji znajdziesz w artykule „propolis na stawy” na naszym blogu

Błąd 3: Osady w nalewce propolisowej

Błąd ten dostrzegam u połowy osób wykonujących nalewkę w domu. Po zalaniu kitu pszczelego odpowiednio rozrobionym spirytusem należy pozostawić produkt na 14 dni. Codziennie jednak należy wstrząsnąć naczyniem z nalewką i dobrze wymieszać zawartość. Po tym okresie zlewamy nalewkę propolisową znad osadu. Można też przecedzić ją przez gazę i odsączone osady wykorzystywać do leczenia chorób skórnych u zwierząt gospodarskich. Zawierają one jednak naturalnie występujące z kicie pszczelim zanieczyszczenia i nie mogą pozostawać w wyrobie gotowym.

 

Jeśli uznasz, że nie masz ochoty tak się trudzić, w sklepie pachniczowka.pl znajdziesz gotową nalewkę propolisową o stężeniu 10%, którą przygotowałem bez popełniania powyższych błędów.

 

Jeśli masz do mnie pytania, napisz śmiało na adres sklep@pachniczowka.pl

Pozdrawiam
Truteń Adrian

Dołącz do grona Miodożerców!

Dowiesz się jak korzystać z naturalnych produktów pszczelich dostępnych w pasiece Pachniczówka.
Uzyskasz dostęp do limitowanej oferty PREMIUM i jeszcze więcej cenych informacji.

Wejdź na pachniczowka.pl/PREMIUM

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl