Miód na serce 0
Miód na serce

Który miód jest najlepszy na serce?

Faktycznie, to jedno z częściej zadawanych pytań przez klientów.

Odpowiedź jednak nie jest tak prosta, jakby mogło się wydawać.

Wśród miodów wyróżniamy 2, których badania wykazały silne oddziaływanie nasercowe. Nie oznacza to jednak, że ich działanie się pokrywa.

Pierwszy miód działający pozytywnie na serce to gryczany. Ciemny i lekko korzenny w smaku. Zaliczany do miodów o ostrym smaku. Posiada liczne zalety i cenne składniki, a na serce działa wzmacniając mięsień sercowy. Jest też uznawany za skuteczny w profilaktyce przeciwnowotworowej i we wsparciu układu krążenia.

Drugi faworyt to miód rzepakowy - smakowe przeciwieństwo gryczanego. Miód jasny, delikatny w smaku. Właśnie za sprawą łagodnego smaku jest bardzo lubiany przez młodszych konsumentów.
W sprawach sercowych odpowiada za regulację ciśnienia krwi z tendencją do obniżania ciśnienia. Zaopatruje serce w składniki odżywcze i tlen. Dodatkowo regeneruje skórę, przez co jest chętnie wykorzystywany do maseczek odżywczo-pilingujących oraz do masażu.

 

Produkty pszczele na serce

Jednak to nie wszystkie ulowe specjały, które pozytywnie wpływają na serce i układ krążenia.

Bezcenna w tym temacie jest kuracja pierzgą i pyłkiem pszczelim, które dzięki kompleksowej suplementacji organizmu wpływają na wszystkie jego  układy, optymalizując ich pracę.

 

Kolejne smakowite propozycje to kremy korzenno-miodowe.

Kurkuma z imbirem w miodzie to nieoceniony sposób na obniżenie ciśnienia krwi i poprawę funkcjonalności układu krążenia, poprzez redukcję płytek cholesterolowych w naczyniach krwionośnych.

 

Przeciwwskazania do miodu

Pamiętaj, że pomimo dużej dozy bezpieczeństwa, nie wszystkie produkty pszczele są dla każdego.

Ewentualne przeciwskazania to:

- Uczulenie na którykolwiek z produktów lub ich składników

- zbyt duże ilości produktu (jak powiedział Paracelsus: „różnicę pomiędzy lekarstwem, a trucizną często stanowi ilość, w jakiej je spożywamy”)

 

Każdy z proponowanych pszczelich specjałów szerzej omawiam dla Ciebie w oddzielnym materiale, do którego linki umieszczam tutaj:

- Miód rzepakowy z bliska

- Miód gryczany z bliska

- Kurkuma z Imbirem w miodzie

 

P.S. Skala zafałszowań miodów pszczelich jest niestety ogromna, dlatego pamiętaj, aby wybierać miody z zaufanego źródła.

Jestem pewny swoich produktów, dlatego daję Ci Gwarancję Satysfakcji. Przeczytasz o niej tutaj:
Gwarancja Satysfakcji

 

Pozdrawiam
Adrian- największy truteń w firmie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl