Naturalny doping - prosty przepis 0
Naturalny dopping

Mamy dla Ciebie naturalny sposób na ziększenie sił i energii w życiu codziennym.

Pewne jest, że miód działa antybakteryjnie, wzmacnia organizm ludzki, odżywia mózg. Prawdziwy miód zawiera ogromną ilość węglowodanów. Przeważają cukry proste (glukoza i fruktoza), łatwo przyswajalne przez organizm człowieka. W miodach sztucznie dosładzanych niestety tych cukrów jest znacznie mniej.

Przeczytaj co zawierają w sobie miody, aby czerpać z nich ogromne pokłady energii.

 

Jak organizm trawi biały cukier?

Biały cukier w wyniku rafinowania traci niemalże wszystkie wartości odżywcze. Sacharozę organizm ludzki musi najpierw przetworzyć na cukry proste (strawić), aby potem je przyswoić, przez co organizm traci energię. Przy problemach z przemianą materii sacharoza może okazać się szkodliwa.

Miód również zawiera sacharozę, ale:

Polskie miody wielokwiatowe zawierają nawet 40g/100g samej fruktozy, do tego jeszcze pozostałe węglowodany.
Miody lipowe wykazują największą średnią zawartość sacharozy w ilości 1g/100g, czyli zaledwie 1%. [źródło: „Zawartość cukrów (fruktozy, glukozy, sacharozy) i proliny w różnych odmianach naturalnych miodów pszczelich” http://www.phie.pl/pdf/phe-2015/phe-2015-4-816.pdf, ]
Biały cukier to w 99% sacharoza, czyli tzw. puste kalorie.

 

Miód dodaje energii

Pod hasłem „doda energii” nie spodziewajmy się nagłego i intensywnego wzrostu siły i koncentracji, jaką daje nam np. kofeina. Po takich skokach energii zawsze dopada nas tzw. „zejście”, czyli uczucie wielkiego osłabienia. Kofeina jest składnikiem psychoaktywnym, przez co łatwo uzależnia.

Przypomnij sobie:
„Muszę zjeść coś słodkiego”. Czujesz niepohamowaną ochotę na słodycze. Taki „słodki głód” z wnętrza Twojego organizmu objawia się w momencie niedoboru węglowodanów dających energię, siłę do fizycznej pracy mięśni i umysłowej pracy mózgu.

Słodkie batony, napoje, czekolady, cukierki dadzą Tobie dużo kalorii, ale niewiele prawdziwej siły. W swoim składzie zawierają nawet ponad 50g cukru na 100g produktu. Tak duża ilość cukru w produktach wysokoprzetworzonych jest idealną pożywką dla bakterii. Mogą powstać problemy z żołądkiem lub jelitami i utrudnienia w ich leczeniu. Mogą również powstać problemy skórne, np. trądzik, zaburzona praca gruczołów, przetłuszczone włosy., ale przede wszystkim szybkie wzrosty i spadki produkcji insuliny w organizmie, co prowadzi do cukrzycy.

 

Kiedy jeść miód?

Regularne spożywanie miodu dodaje równomiernie energii przez cały dzień. Najlepiej spożywać miód do połowy dnia, aby organizm miał czas spożytkować węglowodany. Cukry proste dostarczają nawet połowę energii potrzebnej organizmowi. Glukoza jest największym źródłem energii dla mózgu człowieka. Fruktoza wchłania się wolniej i zapewnia długo uwalniającą się energię.

Sportowcom zalecamy jeść miód dodatkowo przed treningiem. Doda sił i koncentracji, zwiększy efektywność, pomoże znieść wysiłek. Po treningu poczujesz mniejsze zmęczenie, szybszą regenerację oraz mniejsze uczucie łaknienia.

 

Z czym jeść miód? Łatwe i szybkie przepisy z miodem:

Możliwości jest wiele, jednak nie każdy lubi i ma czas gotować, więc proponuję najłatwiejsze sposoby jakie znamy w naszym domu:
Kromka ciemnego pieczywa posmarowana miodem (> wybierz swój ulubiony).
Naleśniki, racuchy, drożdżowe ciasta od Babci i ciasteczka rewelacyjnie smakują z owocami w miodzie.
Płatki zbożowe (musli) i owoce, słodzone miodem (większość klientów wybiera wiosenne miody).
Koktajl mleczny z owocami i miodem zmiksowany w blenderze, np. truskawki, banan, maliny.

Wszystkie powyższe potrawy można bez problemu zabrać w pojemnikach i kubkach do pracy, na siłownię, na wycieczkę. Smakują rewelacyjnie nawet na zimno.

Energia przyda się nie tylko sportowcom

Efekty regularnego spożywania miodu można zauważyć po kilku tygodniach. Wielu naszych klientów potwierdziło, że odkąd jedzą regularnie nasze miody mają mniejszy apetyt na przetworzone słodycze, czują się lżej, mają więcej energii podczas dnia i zdecydowanie łatwiej jest im obudzić się nad ranem wstając do codziennych obowiązków.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl