do kasy suma: 0,00 zł

Propolis i miód jako skuteczny lek na Helicobacter Pylori 1
Propolis i miód jako skuteczny lek na Helicobacter Pylori

Helicobacter pylori w chorobach wrzodowych

Pałeczki helicobacter pylori odpowiedzialne są za przewlekłe zapalenie żołądka, choro­bę wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz chłoniaka limfatycznego. Zdaniem WHO jest to jedyna bakteria rakotwórcza.

Obecność tej bakterii stwierdza się w średnio 75% przypadków wrzodów żołądka, w 95% przypadków wrzodów dwunastnicy (do 100% przypadków), u około 80% osób z rakiem żołądka. Infekcję bakteriami helicobacter pylori wykrywa się w średnio 80% przypadków zapalenia żołądka, oraz do 70% przypadków niestrawności bezwrzodowej.

Dr. Pawińska zauważyła, że nie u wszystkich osób z infekcją H. pylori dochodzi do rozwoju choroby wrzodowej, często jest to tylko stan zapalny błony śluzowej żołądka i jelit, spowodowany zniszczeniem warstwy ochronnej błony śluzowej.

Z powodu coraz częściej obserwowanej oporności bakterii na terapie antybiotyczne popularność zyskuje wykorzystanie produktów pszczelich, m.in. miodu fasolowego i propolisu oraz produktów ziołowych, jak siemię lniane, sok z kapusty, prawoślaz (korzeń).

Dla zainteresowanych wklejam link do artykułu Prof. dr. hab. Bogdana Kędzi, specjalisty m.in. od apiterapii,. Artykuł został zamieszczony na stronie pasieki Radwan.:
http://www.pasiekaradwan.pl/artykuly/74-dzialanie-miodu.html
Znajdują się tam porównania wyników badań różnych stężeń miodów pochodzących z różnych stron świata na hamowanie rozwoju bakterii Pylori.

Pozwolę sobie tylko podsumować moje wnioski po lekturze tych wyników:

Wiele miodów wykazało zdolność do przeciwdziałania rozwojowi bakterii hrlicobacter pylori. W zależności od ich składu chemicznego oraz stężenia poszczególnych związków chemicznych, te same wyniki można było uzyskać przy różnym stężeniu roztworu miodu w wodzie: od 10% dla miodu Manuka, do 20% dla miodów Irlandzkich.

 

Miód polski czy importowany?

Warto jednak podkreślić zależność, że im dalej miód powstaje od pacjenta tym gorzej. Tym samym miody krajowe są korzystniejsze niż importowane z uwagi na ryzyko alergenności importowanego miodu i spadku siły oddziaływania na organizm. Dlatego skłaniam się ku przekonaniu, że podobne wyniki można uzyskać stosując rodzime miody, przy uwzględnieniu ich oddziaływań prozdrowotnych oraz stosując najsilniejszy 20% roztwór miodu w wodzie.

Który miód na helicobacter pylori?

Szczególnie polecanym w przypadku helicobacter pylori jest miód fasolowy, który odbudowuje florę bakteryjną żołądka i jelit oraz sprzyja regeneracji błony śluzowej. Wykazuje silne działania przeciwnowotworowe, a także wspomaga leczenie wrzodów i niedokwasoty żołądka.

Przypominam, że bakteria helicobacter pylori produkuje m. in. enzym zmniejszający stężenie kwasu żołądkowego, czyli powodujący niedokwasotę. Już eliminacja tego tylko czynnika zmniejsza szanse przetrwania bakterii. Wszystkie wymienione ponadto oddziaływania miodu fasolowego również mieszczą się w zakresie przeciwdziałania rozwojowi oraz skutkom infekcji bakteryjnej H.pylori.

Zalecane dawkowanie miodu:

Miód fasolowy: 1 łyżka stołowa rano na czczo oraz 1 łyżka dwie godziny po ostatnim posiłku.
Ekstrakty propolisu: podaje się w ilości 15-20 kropel na wodzie dwa razy dziennie o tych samych porach jak miód.

Badania zespołu dr. Łazebnika wykazały skuteczność kuracji propolisem w grupie badanej na poziomie <63% przy zastosowaniu kuracji 300mg roztworu propolisu w wodzie przez 14dni i podawaniu tej dawki 2x dziennie.

 

Podsumowując:

Kuracja z wykorzystaniem miodu i propolisu przeciw bakteriom helicobacter pylori, może być skutecznie stosowana jako niezależna metoda leczenia, jako kuracja wspomagająca przy kuracji lekowej lub zastępczo w przypadku nieskuteczności terapii konwencjonalnej.

Już dziś sięgnij po miód fasolowy, aby lepiej zabezpieczyć swój żołądek przed groźną bakterią, prowadzącą do niebezpiecznych nowotworów. Wejdź na https://pachniczowka.pl/miod-fasolowy i skorzystaj z dobrodziejstwa produktów pszczelich.

 

Czy powyższy materiał był dla Ciebie interesujący i  napisany w zrozumiały sposób? Podziel się ze mną swoja opinią!

Adrian Pachnik - Truteń naczelny

Dołącz do grona Miodożerców!

Dowiesz się jak korzystać z naturalnych produktów pszczelich dostępnych w pasiece Pachniczówka.
Uzyskasz dostęp do limitowanej oferty PREMIUM i jeszcze więcej cenych informacji.

Wejdź na pachniczowka.pl/PREMIUM

Komentarze do wpisu (1)

18 marca 2021

A jaki propolis, bo ja mam na spirytusie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl