do kasy suma: 0,00 zł

Propolis i miód jako skuteczny lek na Helicobacter Pylori 2
Propolis i miód jako skuteczny lek na Helicobacter Pylori

  

Helicobacter pylori w chorobach wrzodowych

Pałeczki helicobacter pylori odpowiedzialne są za przewlekłe zapalenie żołądka, choro­bę wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz chłoniaka limfatycznego. Zdaniem WHO jest to jedyna bakteria rakotwórcza.

Obecność tej bakterii stwierdza się w średnio 75% przypadków wrzodów żołądka, w 95% przypadków wrzodów dwunastnicy (do 100% przypadków), u około 80% osób z rakiem żołądka. Infekcję bakteriami helicobacter pylori wykrywa się w średnio 80% przypadków zapalenia żołądka, oraz do 70% przypadków niestrawności bezwrzodowej.

Dr. Pawińska zauważyła, że nie u wszystkich osób z infekcją H. pylori dochodzi do rozwoju choroby wrzodowej, często jest to tylko stan zapalny błony śluzowej żołądka i jelit, spowodowany zniszczeniem warstwy ochronnej błony śluzowej.

Z powodu coraz częściej obserwowanej oporności bakterii na terapie antybiotyczne popularność zyskuje wykorzystanie produktów pszczelich, m.in. miodu fasolowego i propolisu oraz produktów ziołowych, jak siemię lniane, sok z kapusty, prawoślaz (korzeń).

Dla zainteresowanych wklejam link do artykułu Prof. dr. hab. Bogdana Kędzi, specjalisty m.in. od apiterapii,. Artykuł został zamieszczony na stronie pasieki Radwan.:
http://www.pasiekaradwan.pl/artykuly/74-dzialanie-miodu.html
Znajdują się tam porównania wyników badań różnych stężeń miodów pochodzących z różnych stron świata na hamowanie rozwoju bakterii Pylori.

Pozwolę sobie tylko podsumować moje wnioski po lekturze tych wyników:

Wiele miodów wykazało zdolność do przeciwdziałania rozwojowi bakterii hrlicobacter pylori. W zależności od ich składu chemicznego oraz stężenia poszczególnych związków chemicznych, te same wyniki można było uzyskać przy różnym stężeniu roztworu miodu w wodzie: od 10% dla miodu Manuka, do 20% dla miodów Irlandzkich.

  

Miód polski czy importowany?

Warto jednak podkreślić zależność, że im dalej miód powstaje od pacjenta tym gorzej. Tym samym miody krajowe są korzystniejsze niż importowane z uwagi na ryzyko alergenności importowanego miodu i spadku siły oddziaływania na organizm. Dlatego skłaniam się ku przekonaniu, że podobne wyniki można uzyskać stosując rodzime miody, przy uwzględnieniu ich oddziaływań prozdrowotnych oraz stosując najsilniejszy 20% roztwór miodu w wodzie.

 

Który miód na helicobacter pylori?

Szczególnie polecanym w przypadku helicobacter pylori jest miód fasolowy, który odbudowuje florę bakteryjną żołądka i jelit oraz sprzyja regeneracji błony śluzowej. Wykazuje silne działania przeciwnowotworowe, a także wspomaga leczenie wrzodów i niedokwasoty żołądka.

Przypominam, że bakteria helicobacter pylori produkuje m. in. enzym zmniejszający stężenie kwasu żołądkowego, czyli powodujący niedokwasotę. Już eliminacja tego tylko czynnika zmniejsza szanse przetrwania bakterii. Wszystkie wymienione ponadto oddziaływania miodu fasolowego również mieszczą się w zakresie przeciwdziałania rozwojowi oraz skutkom infekcji bakteryjnej H. Pylori.

 

  

Podsumowując:

Kuracja z wykorzystaniem miodu i propolisu przeciw bakteriom Helicobacter Pylori, może być skutecznie stosowana jako niezależna metoda leczenia, jako kuracja wspomagająca przy kuracji lekowej oraz jako zastępcza, w przypadku nieskuteczności terapii konwencjonalnej.

Już dziś sięgnij po Zestaw przeciwko Helicobacter Pylori, aby lepiej zabezpieczyć swój żołądek przed groźną bakterią, prowadzącą nawet do niebezpiecznych nowotworów. Wejdź na https://pachniczowka.pl/zestaw-przeciw-bakterii-helicobacter-pylori i skorzystaj z dobrodziejstwa produktów pszczelich. 

Adrian Pachnik - Truteń naczelny

Zestaw przeciw bakterii Helicobacter pylori (H. pylori)
Zestaw przeciw bakterii Helicobacter pylori (H. pylori)
Składniki:
3 x Miód Fasolowy (1.2kg)
1 x Nalewka Propolisowa 10% (30ml)
Cena: 215,00 zł
zobacz więcej

 

Komentarze do wpisu (2)

18 marca 2021

A jaki propolis, bo ja mam na spirytusie

4 maja 2022

Pani Kingo, w artykule zalecają nalewkę propolisową. Jest do niej link w artykule. Ja potwierdzam, że miód fasolowy pomaga mi w trawieniu. Polecam każdemu, kto ma problem z zaleganiem jedzenia w brzuchu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl