Spis treści:
Helicobacter pylori w chorobach wrzodowych
Pałeczki helicobacter pylori odpowiedzialne są za przewlekłe zapalenie żołądka, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz chłoniaka limfatycznego. Zdaniem WHO jest to jedyna bakteria rakotwórcza.
Obecność tej bakterii stwierdza się w średnio 75% przypadków wrzodów żołądka, w 95% przypadków wrzodów dwunastnicy (do 100% przypadków), u około 80% osób z rakiem żołądka. Infekcję bakteriami helicobacter pylori wykrywa się w średnio 80% przypadków zapalenia żołądka, oraz do 70% przypadków niestrawności bezwrzodowej.
Dr. Pawińska zauważyła, że nie u wszystkich osób z infekcją H. pylori dochodzi do rozwoju choroby wrzodowej, często jest to tylko stan zapalny błony śluzowej żołądka i jelit, spowodowany zniszczeniem warstwy ochronnej błony śluzowej.
Z powodu coraz częściej obserwowanej oporności bakterii na terapie antybiotyczne popularność zyskuje wykorzystanie produktów pszczelich, m.in. miodu fasolowego i propolisu oraz produktów ziołowych, jak siemię lniane, sok z kapusty, prawoślaz (korzeń).
Dla zainteresowanych wklejam link do artykułu Prof. dr. hab. Bogdana Kędzi, specjalisty m.in. od apiterapii,. Artykuł został zamieszczony na stronie pasieki Radwan:
http://www.pasiekaradwan.pl/artykuly/74-dzialanie-miodu.html
Znajdują się tam porównania wyników badań różnych stężeń miodów pochodzących z różnych stron świata na hamowanie rozwoju bakterii Pylori.
Pozwolę sobie tylko podsumować moje wnioski po lekturze tych wyników:
Wiele miodów wykazało zdolność do przeciwdziałania rozwojowi bakterii hrlicobacter pylori. W zależności od ich składu chemicznego oraz stężenia poszczególnych związków chemicznych, te same wyniki można było uzyskać przy różnym stężeniu roztworu miodu w wodzie: od 10% dla miodu Manuka, do 20% dla miodów Irlandzkich.
Miód polski czy importowany?
Warto jednak podkreślić zależność, że im dalej miód powstaje od pacjenta tym gorzej. Tym samym miody krajowe są korzystniejsze niż importowane z uwagi na ryzyko alergenności importowanego miodu i spadku siły oddziaływania na organizm. Dlatego skłaniam się ku przekonaniu, że podobne wyniki można uzyskać stosując rodzime miody, przy uwzględnieniu ich oddziaływań prozdrowotnych oraz stosując najsilniejszy 20% roztwór miodu w wodzie.
Który miód na helicobacter pylori?
Szczególnie polecanym w przypadku helicobacter pylori jest miód fasolowy, który odbudowuje florę bakteryjną żołądka i jelit oraz sprzyja regeneracji błony śluzowej. Wykazuje silne działania przeciwnowotworowe, a także wspomaga leczenie wrzodów i niedokwasoty żołądka.
Przypominam, że bakteria helicobacter pylori produkuje m. in. enzym zmniejszający stężenie kwasu żołądkowego, czyli powodujący niedokwasotę. Już eliminacja tego tylko czynnika zmniejsza szanse przetrwania bakterii. Wszystkie wymienione ponadto oddziaływania miodu fasolowego również mieszczą się w zakresie przeciwdziałania rozwojowi oraz skutkom infekcji bakteryjnej H. Pylori.
Podsumowując:
Kuracja z wykorzystaniem miodu i propolisu przeciw bakteriom Helicobacter Pylori, może być skutecznie stosowana jako niezależna metoda leczenia, jako kuracja wspomagająca przy kuracji lekowej oraz jako zastępcza, w przypadku nieskuteczności terapii konwencjonalnej.
Już dziś sięgnij po Zestaw przeciwko Helicobacter Pylori, aby lepiej zabezpieczyć swój żołądek przed groźną bakterią, prowadzącą nawet do niebezpiecznych nowotworów. Wejdź na https://pachniczowka.pl/zestaw-przeciw-bakterii-helicobacter-pylori i skorzystaj z dobrodziejstwa produktów pszczelich.
Adrian Pachnik - Truteń naczelny
3 x Miód Fasolowy (1.2kg)
1 x Nalewka Propolisowa 10% (30ml)
Kinga Demska
A jaki propolis, bo ja mam na spirytusie
Dominika S.
Pani Kingo, w artykule zalecają nalewkę propolisową. Jest do niej link w artykule. Ja potwierdzam, że miód fasolowy pomaga mi w trawieniu. Polecam każdemu, kto ma problem z zaleganiem jedzenia w brzuchu.
Basia S
Chciała bym się dowiedzieć jaki miód byłby dobry na stan przedrakowy żołądka i każdy lekarz chce mi usunąć cały żołądek i mam chorobę chorobę menetiera czyli pgrubisle ściany żołądka przez które ucieka mi żelazo i mam słaba chemoglobine 8,6 bardzo dziekuje za rade
Adrian Pachnik
Pani Basiu S: Według mojej pszczelarskiej wiedzy, najlepszym na problemy żołądkowe jest miód fasolowy. Do tego koniecznie propolis, który jest wielokrotnie silniejszy niż miód, ale też pełni istotna rolę "aktywatora" dla układu immunologicznego. Tego działania nie można nie doceniać. Proszę jednak pamiętać, że nie jestem lekarzem. Poziom wiedzy medycznej oraz zrozumienie zależności pomiędzy procesami zachodzącymi wewnątrz ludzkiego ciała jest nieporównywalny w przypadku tych dwóch zawodów. W żadnym więc razie nie chciałbym wychodzić przed medyka, zwłaszcza, że Pani sytuacja jest bardzo poważna. Co do braku żelaza, wśród miodów najbogatszym w ten składnik jest miód gryczany. Tu jednak znowu muszę podkreślić, że w przypadku nowotworów ogranicza się cukry. U Pani jest stan przedrakowy, co oznacza, że mamy jeszcze czas i możliwości by podziałać. Ponieważ miód fasolowy jest silniejszy na żołądek od gryczanego (oba mają działanie przeciw nowotworowe), należy zastanowić się i skonsultować z lekarzem, który problem jest pilniejszy: leczenie żołądka, czy suplementacja żelaza? Zakładam, że kuracja miodem fasolowym i propolisem powinna uszczelnić ścianki żołądka by ograniczyć, a nawet powstrzymać uciekanie żelaza, ale to zajmie trochę czasu, w którym i tak musimy uzupełniać żelazo. Nie zalecam też jednoczesnego stosowania obu miodów gdyż w kuracji na H.Pylori (a właśnie ją bym zalecił) podaje się 2 łyżki stołowe miodu dziennie. Jeśli do tego wprowadzimy dodatkowo miód gryczany, będzie zbyt dużo cukrów prostych, w dawce dziennej. Podsumowując: Proszę rozważyć kurację zestawem na H.Pylori. Zalecam ją ze względu na silne i szybkie efekty regeneracji układu trawiennego. Do tego proszę porozmawiać z lekarzem (na pewno już to Pani robi) o skutecznej naturalnej metodzie uzupełnienia żelaza. Mam nadzieję, że zechce mnie Pani poinformować o decyzji ws. dalszego przebiegu kuracji i jej efektach. Mój adres email: sklep@pachniczowka.pl Pozostaję z szacunkiem Adrian Pachnik
Anna N
Witam, bardzo ciekawy artykuł, szukam naturalnych metod zwalczania H. Bakter. Faktycznie jest tak jak Pan pisze, też dokopałam się do badań. Cały czas jednak opisy są ogólne, mam insulinooprność, więc zastanawiam się czy w moim przypadku nie był by lepszy propolis? Czy on ma niższy IG? I jak go zażywać w jakiej formie i ile ?