Propolis jako potencjalny lek na koronawirus COVID-19 - czy skuteczny? 11
Propolis jako potencjalny lek na koronawirus COVID-19 - czy skuteczny?

COVID 19 - koronawirus w Polsce. To fakt.
Nie zamierzam straszyć Cię jego skutkami. Chcę zaoferować pomoc i sprawdzoną radę.
Lekarze zauważyli już, że najgroźniejsze powikłania koronawirusa dotykają osób starszych lub osłabionych. Jest to niezbity dowód, że prawidłowa dieta i dobra kondycja organizmu to najlepszy sposób na walkę z koronawirusem i zachowanie zdrowia. Jednak koronawirus w Polsce jest realnym zagrożeniem i nie możesz sobie pozwolić na eksperymenty. Potrzebne są sprawdzone metody walki z wirusem.

Jak zapobiec zakażeniom koronawirusem?

Aby zapobiegać zakażeniom koronawirusem i utrzymać organizm w dobrej kondycji proponuję Ci sprawdzony produkt, idealny do walki z wirusami: pierzga w miodzie 20% (kliknij i sprawdź w naszym sklepie). Pomaga zapobiegać zakażeniom koronawirusem i innymi wirusami groźnymi dla zdrowia i życia naszego organizmu. Zawiera wszystkie występujące w przyrodzie witaminy, mikro i makro elementy, hormony roślinne i białko, enzymy i cukry proste, czyli wszystkie składniki, które Twój organizm codziennie zużywa do walki z groźnymi wirusami. Działanie pierzgi jest 3 razy silniejsze niż działanie pyłku kwiatowego, dlatego jej stosowanie jest zalecane nawet w tak poważnych stanach jak operacje chirurgiczne. Jest to w pełni bezpieczny sposób na walkę z koronawirusem.

Jak stosować pierzgę?

Pierzga jest pozyskiwana z przyrody, jest zupełnie naturalna. Organizm ludzki przyswoi dokładnie tyle składników, ile potrzebuje. Nie ma więc ryzyka przedawkowania pierzgi. Jedna łyżeczka dziennie wystarczy, aby stawić czoła zagrożeniom wirusowym. Warto wspomnieć, że pierzga jest antyalergiczna i można ją podawać dzieciom powyżej pierwszego roku życia.

 

Leczenie koronawirusa, czyli jak walczyć z wirusem gdy dojdzie do zakażenia?

Przekazałem Ci zatem informację, jak bezpiecznie, szybko i skutecznie podnieść odporność Twoją i Twoich bliskich. Pozwól, że teraz podpowiem Ci jak zwiększyć szansę, by nawet w zetknięciu z wirusem COVID 19 nie doszło do rozwoju patogenu.

Kogo atakuje koronawirus?

W badaniach ustalono, że u ok. 80% zarażonych wirusem COVID 19 nie dochodzi do wystąpienia objawów chorobowych. Oznacza to, że organizm walczy i samodzielnie radzi sobie z infekcją wirusową hamując jej rozwój. Oczywiście nie można się tego spodziewać w przypadku osób osłabionych i niedożywionych. Przy czym niedożywienie nie oznacza niedokarmienia. Niedożywienie organizmu to spożywanie pokarmów o niskiej wartości odżywczej. Ten problem rozwiązuje regularna suplementacja pierzgą w miodzie, o której pisałem Ci powyżej.

Jak ochronić się przed koronawirusem?

Jeśli macie kontakt z innymi osobami, przebywacie w miejscach publicznych, musicie dysponować środkiem, który od razu zajmie się patogenami, gdy tylko pojawią się w Twoim ciele. Właśnie do tego służy propolis!

Zamknięte szkoły, kina i baseny nie oznaczają przecież, że zamkniesz się z rodziną w domu i spokojnie przeczekasz,  aż epidemia koronawirusa skończy się. Musisz wychodzić do pracy, na zakupy, może skorzystać ze środków komunikacji miejskiej i właśnie tu najbardziej narażasz się na potencjalne zakażenie koronawirusem. Oczywiście, Twój organizm ma być silny i odporny, ale jak ochronić się przed koronawirusem? Oprócz spożywania pierzgi możesz zrobić jeszcze coś, co znacznie podniesie szanse Twoje i Twoich najbliższych.

Mówię tu o Propolisie. Jest to substancja, która od tysięcy lat służy pszczołom do obrony przed wirusami, bakteriami i grzybami. Od ponad kilkuset lat jest wykorzystywany w leczeniu ludzi i nigdy jeszcze nie zaobserwowano, by kuracja z wykorzystaniem propolisu przyniosła gorsze rezultaty niż alternatywna metoda farmaceutyczna. Dlatego proponuję Ci następujące rozwiązanie:

Zacznij natychmiast! Zdecyduj, że od dziś Ty i Twoi bliscy będziecie raz dziennie spożywać łyżeczkę pierzgi w miodzie (jest to ilość właściwa dla stężenia 20% pierzgi w miodzie i zalecana w sytuacji silnego osłabienia) oraz 3 razy dziennie zażyjecie po 15-20 kropli nalewki propolisowej. Wtedy waszemu organizmowi nie zabraknie amunicji !

Czy propolis szkodzi?

O jednym należy pamiętać: jeśli nie używaliście wcześniej produktów propolisowych, koniecznie zróbcie test na alergię. Wystarczy, że na wewnętrznej stronie przegubu swojego łokcia rozsmarujecie kilka kropel nalewki propolisowej i przez 2-3 godziny będziecie obserwować reakcję. Jeśli nie pojawi się zaczerwienienie, swędzenie, obrzęk, to znaczy, że nie jesteście uczuleni na składniki propolisu i można go bezpiecznie stosować. Pamiętaj też, że podajemy go osobom powyżej 3. roku życia, a ilość kropel dostosowujemy do wieku. Dzieciom w przedziale wiekowym 3-7 lat jednorazowo podajemy ok. 5-7 kropel.

Dlaczego propolis jest ważny?

W przypadku infekcji dróg oddechowych propolis podaje się 3 razy dziennie na łyżeczce cukru. Obecną sytuację można porównać właśnie z takim rodzajem infekcji. Załóżmy, że jutro spotkasz na swej drodze patogen wirusa COVID 19 i dostanie się on do Twojego organizmu. Okres inkubacji bezobjawowej trwa 5-11 dni. Zanim wystąpią u Ciebie typowe symptomy, zarazisz wszystkich swoich bliskich. Oczywiście istnieje duża szansa, że nie będziesz miał objawów, a nawet, że Twój organizm poradzi sobie z chorobą. Czy to jednak oznacza, że nie zarazisz innych domowników? Nie! A czy znaczy, że ich układy immunologiczne też sobie poradzą z infekcją? Na to również nie ma gwarancji.

Propolis - potencjalny lek na koronawirus

Zadam Ci teraz pytanie: jak sądzisz, czy zastosowanie propolisu 3 razy dziennie (rano zanim wyjdziesz do pracy, w porze obiadowej po kilku godzinach spędzonych w miejscach potencjalnie zagrożonych i wieczorem, gdy wracasz do swych najbliższych) może zwalczyć koroawirusa?
Nie prowadzono oficjalnych badań nad propolisem jako potencjalny lek na koronawirus. Wirus COVID 19 ma być przecież źródłem ogromnych zysków, a propolis jest zbyt tani i łatwo dostępny by uwzględnić go w wielkim projekcie biznesowym, jakim będzie szczepionka na koronawirus. Nawet gdyby okazało się, że propolis nie jest w pełni skuteczny w przypadku tego patogenu to czy jego niezawodność przez wszystkie poprzednie lata nie dowodzi skuteczności propolisu? Moim zdaniem nawet gdyby propolis nie był w stanie w pełni poradzić sobie z wirusem, to zastosowany w momencie pierwszego kontaktu wirusa z organizmem utrudni i spowolni rozwój infekcji na tyle, by dać ogromną szansę układowi immunologicznemu na zwalczenie koronawirusa. Moim zdaniem propolis będzie skuteczny. Jego obecność w organizmie w chwili kontaktu z patogenem sprawi, że wirus nie zdoła się rozprzestrzenić w organizmie. Nie będzie w stanie rozmnażać się - właśnie na tym polega zwalczanie infekcji.

 

Od lat zajmuję się propagowaniem wiedzy o profilaktycznym zastosowaniu produktów ulowych dla poprawy stanu zdrowia ludzkiego. Mówiąc żartem, moim celem jest osłodzić Ci życie. Tym razem jednak chcę dać Ci narzędzia i wiedzę by zachować zdrowie w czasie epidemii koronawirusa.

Proszę Cię o podjęcie natychmiastowych działań. Ty i Twoi najbliżsi macie uchronić się przed koronawirusem. Będę szczęśliwy, jeśli uda mi się w tym pomóc. Jeśli nadal czytasz ten tekst, to znaczy, że Tobie też na tym zależy.

Mam nadzieję, że uznasz ten materiał za wartościowy na tyle by z niego skorzystać i by przesłać go swoim znajomym. Mam też nadzieję, że zechcesz rekomendować im nasze produkty. Pamiętaj, że Ty już je znasz nasze produkty, oni być może jeszcze z nich nie korzystali. Twoje polecenie będzie dla nich uwiarygodnieniem, a ja zobowiązuję się zapewnić najwyższą jakość naszych produktów.

 

Adrian Pachnik
Mistrz pszczelarski
i największy truteń w firmie

Komentarze do wpisu (11)

27 marca 2020

Szanowny Panie, Juz wielokrotnie mialam przyjemność wysłuchac Pana prelekcji o zbawiennych właściwościach miodu i wypróbować produkty które Pan poleca. Dziękuje bardzo. Potwierdzam doświadczalnie wszystko co Pan przekazuje sprawdza się w praktyce. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Spotkaliśmy sie kilkakrotnie w Węgrowie.Teraz w trudnych czasach skorzystałam z mozliwości zamówienia produktow przez internet. Zyczę duzo zdrowia. Dziękuję. Bozenka Wit

7 kwietnia 2020

Witam, Panie Adrianie napisał Pan całą prawdę o właściwościach leczniczych propolisu. Od 2 lat robię sama nalewkę. Dziecko wyleczyłam z anginy ropnej bez podania antybiotyku. Ja i mąż wielokrotnie wyleczyliśmy się z wszelkich stanów zapalnych po zażyciu nalewki w dwa dni. Siostry córka wyleczyła się z gronkowca złocistego. Teraz, również w dobie COVID-19 zażywamy wspomagająco. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia :)))

10 lipca 2020

Praktykuje propolis od dawna i wiem, że dawka 20 kropel to za mało. Taka dawka może ttlko wspomoc organizm, ale na pewno nie zadziała jako lek. Prof Czarnecki przy poważnych schorzeniach stosował 30ml 30% propolisu przez długi czas i to dawało odpowiedni efekt. 20 kropelek można wziąć, ale na katarek. ODP Trutnia: Cieszą mnie wszystkie opinie i komenty, gdyż właśnie o wymianę doświadczeń tu chodzi. Podkreślam jednak, że nie możemy porównywać działania lekarza/profesora z tym, co robimy w domu. Leki przeciwbólowe również dzielą się na te z recepty i dostępne bez konsultacji dawki z lekarzem prowadzącym. Większość nalewek propolisowych oferowanych w aptekach waha się w przedziale 3-7% propolisu. Nauczyciele Technikum pszczelarskiego w Pszczelej Woli podczas omawiania produktu rekomendowali właśnie takie dawkowanie, a moje osobiste doświadczenia oraz liczne opinie klientów dowodzą skuteczności . Zbyt silne stężenie lub zbyt duża dawka, w przypadku nawet utajonej nadwrażliwości na propolis może spowodować opłakane skutki. Tyle ode mnie jako wtrącenie do komentarza. Pozdrawiam Adrian- truteń

9 stycznia 2021

Dziękuję za artykuł. Propolis towarzyszy mi od dawna, ale teraz jeszcze upewniłam się, że dobrze robię zażywając krople propolisu by bardziej uodpornić się na wszelkie wirusy, no i tego coronę.Od 45 lat leczę się na łuszczycę, ale od kilkunastu mam lepsze efekty stosując własnoręcznie zrobioną maścią, nalewką, wyciągiem z ziół itd. oczywiście plus propolis. Wierzę w propolis i zioła! Pozdrawiam serdecznie.

7 kwietnia 2021

Propolis jest dobry prawie na wszystko kto chce niech wierzy a kto nie to jego osobista sprawa.

15 kwietnia 2021

Przeszłam koronowirusa przyjmując jedynie propolis. Przeszłam go łagodnie(objawy jak przy bardzo lekkiej grypie). Obecnie miałam okazje zarazić się mutacją brytyjska. Regularnie przyjmuje propolis- nie zaraziłam się. Myslę,że propolis nie tylko zabezpiecza przed koronowirusem, ale także leczy objawy choroby.

27 kwietnia 2021

Piję propolis około 50 lat i czuję się świetnie a mam już 85 latek na nic nie choruję.

29 kwietnia 2021

Uwielbiam naturalne sposoby na wzmacnianie odporności :) mam też sprawdzone rozwiązania z jakościowym składem, które działają naprawdę szybko podczas przeziębienia na ból gardła i kaszel. Apicold z propolisem to zdecydowanie ulubieniec

29 października 2021

Doktor Henryk Różański zaleca stężenie 10 proc. wagowych na spirytusie 95 proc. W skrócie: 10 dag. propolisu na 1,5 litra spirytusu. Taką robię i stosuje od kilku lat. Nie zarobiłem ani grosza,ale cieszę się że wszystkim pomaga.Naukowcy szwajcarscy nazywają go antybiotykiem XXI wieku.Pozdrawiam.

21 stycznia 2022

Szanowny Panie, dziękuję za wartościowy tekst i porady. Sama stosuję propolis z dobrym skutkiem. Proszę pomyśleć o jakiejś publikacji, bo ma Pan dobre pióro i poczucie humoru a oprócz tego oczywiście wiedzę. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

23 stycznia 2022

Propolis jest zaj...isty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl