Właściwości antyoksydacyjne miodu 0
Właściwości antyoksydacyjne miodu

Antyoksydacja to reakcja organizmu na obecność wolnych rodników. Biorą w tym udział związki fenolowe zdolne likwidować szkodliwe procesy metaboliczne w organizmie. Antyoksydanty usuwają również uszkodzone cząsteczki komórek i szkodliwe substancje, które powstały w wyniku działania wolnych rodników.

Od czego zależą właściwości antyoksydacyjne miodu?

O tym, że miód może przeciwdziałać chorobom nowotworowym oraz wielu chorobom cywilizacyjnym, wiele już napisano. Warto jednak wspomnieć, że siła tych oddziaływać zależy nie tylko od rodzaju miodu, ale w znacznej mierze od warunków środowiskowych, w jakich wzrastały rośliny będące źródłem nektaru. Mają na to wpływ również metody uprawy i nawożenia. Rośliny z plantacji ekologicznych i nawożonych obornikiem są znacznie bogatsze w te cenne związki, niż pochodzące z upraw przemysłowych i nawożonych sztucznie.

Który miód ma najwięcej polifenoli?

Miody ciemne (gryczany, wrzosowy, spadziowy) mają więcej polifenoli niż odmiany jasne (np. lipowy).
Jednak te ilości zależą też od klimatu. Rośliny, które wzrastały w suchym klimacie, cechują się większą zawartością związków fenolowych 

A jak pomaga propolis?

Ciekawostką jest, że zdolność miodu do „wymiatania” z organizmu wolnych rodników można zwiększyć ponad trzykrotnie przez dodanie do miodu propolisu! O tym, jak stosować propolis, znajdziesz obszerne informacje w karcie produktu: propolis

Badania nad miodem

Udowodniony został bezpośredni związek pomiędzy regularnym spożywaniem miodu, a wzrostem właściwości antyoksydacyjnych osocza krwi.
Noori S Al-Waili w swoich badaniach w 2003 wykazał, że codzienne spożywanie miodu przez okres 14 dni w ilości równej 1,2g na kg masy ciała zwiększyło stężenie witaminy C we krwi o 47%; ß-karotenu o 3%, zaś innych przeciwutleniaczy o 19%.

 

A wszystko to, dlatego, że pozwalasz sobie na codzienną porcję słodyczy. Czyż to nie wspaniałe?
Już dziś odwiedź sklep pachniczowka.pl i odkryj bogactwo smaku miodu, który osłodzi Ci życie!

Pozdrawiam
Truteń Adrian

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl