do kasy suma: 0,00 zł

Który miód najlepszy?

1
Który miód najlepszy?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, który miód jest najlepszy?

Często słyszę to pytanie. Odpowiedź, której zawsze udzielam może wydać Ci się zaskakująca. Wybierając miód, pamiętaj o dwóch najważniejszych zasadach:

 

Zasada 1: Najlepszy dla Ciebie miód powstaje w środowisku, w którym żyjesz na co dzień

Najlepszy dla Ciebie miód, podkreślam - „dla Ciebie”,  powstaje z roślin, które Cię otaczają. Ich alergenność jest dla Twojego organizmu najmniejsza, a oddziaływania prozdrowotne najsilniejsze. Wedłu zasad apiterapii, w promieniu 100km od Twojego miejsca zamieszkania funkcjonuje środowisko, do którego Twój organizm jest najlepiej przystosowany i z którego możesz czerpać najwięcej korzyści. Taka odpowiedź często zaskakuje moich klientów, ale zasada ta dotyczy wszystkiego czym się odżywiamy. W przypadku miodu również się sprawdza.

 

Zasada 2: Wybieraj prawdziwy, naturalny miód

Pamiętaj, że musi to być prawdziwy, naturalny miód, nie podgrzewany i nie poddawany żadnym zabiegom przemysłowym. Jeśli bowiem na „swoim terenie” nie masz zaufanego, w 100% sprawdzonego pszczelarza, lepiej będzie zaopatrzyć się w bardziej oddalonej pasiece, ale gwarantującej dobrą jakość produktu.

 

Zwróć uwagę na jeszcze jeden szczegół:

Co z tego, że będziesz kupować miód blisko domu, jeśli np.: będzie on pochodził z pasieki wędrownej, która pozyskuje miody w różnych zakątkach kraju. Jeszcze gorzej dla Twojego zdrowia byłoby, gdyby oferowała miody fałszowane lub dekrystalizowane. Co to oznacza?

 

Unikaj miodów fałszowanych

Zainteresowanie miodem ze strony konsumentów stale rośnie. To dobrze. Jednak wielkość produkcji miodu w tym samym czasie (średnio na pasiekę) spadła z powodu m.in. zmian klimatycznych. O skali fałszowania miodu pisałem w artykule: „Miód fałszowany wart więcej niż heroina

 

 

Mam pomysł!

Wiem jak przekonać Cię, że miód z pasieki Pachniczówka jest naturalny i prawdziwy.
Wejdź na stronę patronat.pachniczowka.pl i przekonaj się osobiście.

 

 

 

Pozdrawiam
Adrian – największy Truteń w pasiece Pachniczówka

Komentarze do wpisu (1)

4 czerwca 2021

Miody z pasieki Pachniczówka są niewątpliwie ekologiczne, na ile to możliwe, i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Właścicieli tego gospodarstwa pszczelarskiego, od seniorów po najmłodszą wnuczkę, znam od kilku nastu lat i myślę że tak zostanie na zawsze. A co do tego który miód jest najlepszy no to kwestia gustu i smaków oraz potrzeb zdrowotnych, ja lubię miód bławatkowy, wieczorem rozpuszczam w letniej wodzie słuszną łyżkę miodu i rano mam smakowity i zdrowy orzeźwiający napój. niestety miód ten jest trudno dostępny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl