Clicky

do kasy suma: 0,00 zł

Jak spożywać i przechowywać pyłek pszczeli?
Jak spożywać i przechowywać pyłek pszczeli? 0

W jaki sposób warto spożywać pyłek pszczeli? Jak go przechowywać? Czy pyłek pszczeli może się przeterminować? Jaki kolor powinien mieć pyłek pszczeli?
Kliknij, przeczytaj i znajdź odpowiedzi na nurtujące pytania.

czytaj całość »
Pyłek pszczeli – właściwości zdrowotne, działanie i przeciwwskazania
Pyłek pszczeli – właściwości zdrowotne, działanie i przeciwwskazania 0

Pyłek pszczeli służy mieszkankom ula za bieżący pokarm i zapasy na porę zimową, kiedy wegetacja roślin jest uśpiona, nie rosną kwiaty, a co za tym idzie nie ma też pyłku w przyrodzie.

Pyłek jest więc pierwszym ogniwem w łańcuchu pokarmowym pszczół. Jest bardzo istotnym elementem ekosystemu ula i ma cenne, zarówno dla pszczół, jaki i dla człowieka, prozdrowotne właściwości.

czytaj całość »
Jak zrobić propolis? Najczęściej popełniane błędy
Jak zrobić propolis? Najczęściej popełniane błędy 5

Nalewkę propolisową można przygotować domowym sposobem. Pamiętaj że propolis to silny specyfik i może wywoływać alergie. Z rozmów z moimi klientami wnioskuję 3 najczęściej popełniane błędy, których nie wolno bagatelizować. Zanim zechcesz zrobić swoją nalewkę propolisową, przeczytaj proszę ten artykuł.

czytaj całość »
O ile mam obniżyć jakość?
O ile mam obniżyć jakość? 1

Coraz więcej osób odczuwa skutki rosnących cen i zaczyna szukać oszczędności. Na własne nieszczęście to poszukiwanie zaczyna się od „jedzenia”, czyli na szukaniu tańszych odpowiedników. Czy chcesz abym obniżył jakość produktów by możliwe stało się sprzedawanie ich w niższej cenie?

czytaj całość »
Miód rzepakowy z bliska
Miód rzepakowy z bliska 0

O związkach fenolowych w miodzie rzepkowym, o jego działaniu bakteriobójczym, przeciwzapalnym, przeciwzakrzepowym i antyalergicznym.

czytaj całość »
Propolis i miód jako skuteczny lek na Helicobacter Pylori
Propolis i miód jako skuteczny lek na Helicobacter Pylori 4

Wiele miodów wykazało zdolność do przeciwdziałania rozwojowi bakterii hrlicobacter pylori. Szczególnie polecanym jest miód fasolowy, który odbudowuje florę bakteryjną żołądka i jelit oraz sprzyja regeneracji błony śluzowej. Sprawdź jak dawkować miód w walce z tą groźną bakterią. 

czytaj całość »
A dlaczego nie dajecie rabatów za newsletter?
A dlaczego nie dajecie rabatów za newsletter? 0

Ostatnio w trakcie wykładów o produktach pszczelich, jeden z młodszych słuchaczy szybko sprawdził naszą stronę internetową i zapytał: „dlaczego nie dajemy rabatów za zapisanie się do newslettera? Przecież wszystkie firmy to robią!”
Owszem, newsletter jest jednym z kanałów sprzedaży, ale...

czytaj całość »
Czarna porzeczka – błogosławieństwo w walce o zdrowie
Czarna porzeczka – błogosławieństwo w walce o zdrowie 0

Czarna porzeczka – jeden z najczęściej uprawianych w naszym kraju owoców. Zawiera ogromne bogactwo witamin i innych związków potrzebnych Twojemu organizmowi. Nigdy wcześniej dbanie o zdrowie nie było tak proste i przyjemne za razem. Poznaj właściwości zdrowotne czarnej porzeczki i siłę jej pozytywnego oddziaływania na Twój organizm.

czytaj całość »
Uniwersytet Harvarda bada działanie propolisu na COVID-19!
Uniwersytet Harvarda bada działanie propolisu na COVID-19! 1

Uniwersytet Harvarda przeprowadził badania nad oddziaływaniem propolisu na wirus SARS-CoV-2. Celem było określenie zdolności propolisu do zwalczania infekcji COVID-19. Sprawdź wyniki testowania propolisu na osobach hospitalizowanych, ze zdiagnozowaną i ciężką infekcją SARS-CoV-2

czytaj całość »
Jak pszczoły zimują?
Jak pszczoły zimują? 0

Zastanawia Cię jak pszczoły zimują?  Hmmm… Czy pszczoły zasypiają na zimę? Co jedzą pszczoły w zimie, gdy nie kwitną kwiaty? Czym są karmione, skoro zabieramy im miód?

Publikujemy krótki, przyjemny i treściwy artykuł o tym, jak pszczoły zimują.

czytaj całość »
Miód fałszowany wart więcej niż heroina 0

To chyba najbardziej elektryzujący temat, więc od razu przejdę do rzeczy!

W skali światowej rynek fałszowanego miodu jest wyżej wyceniany niż rynek handlu heroiną!

Tak, to prawda! Zresztą zastanów się!

Przestępstwo jest łatwe do przeprowadzenia i możliwe na wiele sposobów, od dokarmiania pszczół różnymi słodkościami, przez mieszanie miodu pszczelego z inwertem, melasą, syropem glukozowo-fruktozowym, czy skrobią, po produkcję "miodu" bez udziału pszczół... Do tego potencjalne kary są wielokrotnie niższe niż za przestępstwa narkotykowe, a rynek zbytu stale rośnie!

 

Właśnie dlatego, w skali światowej 75% wszystkich przebadanych próbek miodów ujawniło fałszerstwo.

Mam nadzieję, że zainteresowałeś się dostatecznie, by zapoznać się z całym materiałem. 

Chętnie też odpowiem na Twoje dodatkowe pytania, jeśli tylko zechcesz mi je zadać przez kontakt na naszym sklepie.

 

czytaj całość »
Miód nie leczy! 1

Witaj Miodożerco!

 

 

MIÓD NIE LECZY!

No i co znowu za głupoty ten nieszczęsny Truteń opowiada? Jak nie leczy? Przez setki lat ludzie się nim leczyli, a ten sobie jakieś dyrdymały powymyślał…

I racja!

Jednak ilu znasz ludzi, którzy zachorowali, zjedli słoik lub dwa miodu i wyzdrowieli? Ja nie znam ich zbyt wielu.

Znam jednak bardzo dużo osób, które jedzą miód z mniejszą lub większą regularnością i zwyczajnie rzadziej chorują. Powiem więcej. Rozmawiając z nimi wyraźnie dostrzegam proporcjonalną zależność pomiędzy systematycznością w jedzeniu miodu, a częstotliwością chorób i intensywnością ich przebiegu.

Mówiąc krótko: im bardziej regularnie będziesz jeść produkty ulowe, w tym miód, tym częściej będziesz znał lekarza tylko ze słyszenia.

Jak to zrobić?

Wyjaśniam w dalszej części artykułu, miłej lektury!

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl